KAIMIŅŠ NO DZELTENĀS MĀJAS /Stāsti no Sedas/

Preloader Izpārdots
Pirmizrāde: 03.08.2024
Biļetes: EUR 18 (1 pers.), EUR 54 (4 pers.)

Radošā komanda

Vizuālais un teātra mākslinieks - Makss Fernandes (Portugāle)
Dramaturģe - Elza Marta Ruža (Latvija)
Līdzautori un dalībnieki - Sedas aktīvie iedzīvotāji
Kuratore - Linda Krūmiņa (Latvijas Jaunā teātra institūts)
Producente - Sandra Lapkovska (Latvijas Jaunā teātra institūts)

Par izrādi

Pilsētas iedvesmota īpašvietas izrāde
Norises vieta: sākums autobusa pieturā Seda

Uz Sedu un atpakaļ iespējams nokļūt arī ar sabiedrisko transportu. Informācija par satiksmes autobusu reisiem maršrutā Valmiera – Seda – Valmiera pieejama šeit.

Mana kaimiņiene savā puķu dārzā ir ieguldījusi vismaz 3000 eiro. Mans kaimiņš ar rokām nes laukakmeņus, lai savā dārzā izveidotu parku. Mana kaimiņiene, skatoties ziņas, raksta dzeju. Ar ko es atšķiros?

Es visus atpazīstu. Bet neviens neatpazīst mani.  Dažreiz man šķiet, ka neviens mūs neredz. Kas man traucē tik mazā pilsētā kā Seda pa īstam iepazīt cilvēku, kurš dzīvo aiz sienas? Vai ir iespējams kaut uz mirkli nojaukt sienas, kas mūs šķir? Ko mēs varam uzbūvēt kopā?

Izrādes laikā Sedas iedzīvotāji pārņems vietējo skolu, kuru vasaras beigās paredzēts slēgt. Iepriekš skola bija viena no nedaudzajām vietām, kur vietējā kopiena varēja tikties. Īpašvietas izrāde pārvietosies pa dažādām skolas telpām un gaiteņiem, no jauna atdodot ēku kopienai.

Par radošo komandu:

Vizuālais un teātra mākslinieks Makss Fernandes (Portugāle) un dramaturģe Elza Marta Ruža (Latvija) jūlija mēnesi dzīvos Sedā. Rezidences laikā mākslinieki satiksies un iepazīsies ar vietējiem iedzīvotājiem, uzklausīs viņu stāstus, dalīsies ar savu pieredzi un zināšanām, lai Valmieras vasara teātra festivāla laikā skatītājus aicinātu uz rezidences noslēguma pasākumu – kolektīvu izrādi, kas būs tapusi ar aktīvajiem Sedas iedzīvotājiem.

Makss Fernandess Max Fernandes (1979, Portugāle) ir mākslinieks un pedagogs. Viņš ir attīstījis savu māksliniecisko pētniecību un praksi ciešā saiknē ar mākslas, sabiedrības, politikas un ekoloģijas attiecībām. Viņš strādā starp objektu ražošanu, jaunajiem medijiem un performanci kā sabiedrības iesaistes praksi.

Elza Marta Ruža ir absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas Drāmas un teksta studiju programmu 2022. gadā. Līdz šim viņas ievērojamākais darbs ir teksts izrādei “Maigā vara” (2023), kas tapa Latvijas Nacionālajā teātrī sadarbībā ar režisoru Matīsu Kažu.

Viņa ir veidojusi dramaturģiju arī izrādei “Saule riet austrumos”, kas tika iestudēta neatkarīgajā teātrī “Dirty Deal Teatro” 2021. Gadā. Elza turpina pilnveidot savu radošo valodu, piedaloties dažādos lasījumos un veidojot performances, kurās īpaši nozīmīgs temats ir cilvēka privātās dzīves un politikas mijiedarbība.

Mākslinieku rezidenci īsteno biedrība “Latvijas jaunā teātra institūts” sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu, un tā ir viena no starptautiskā projekta “Magic Carpets” aktivitātēm Latvijā. Projekts “Magic Carpets” ir sadarbības platforma, kas apvieno 19 biennāles, triennāles, festivālus, organizācijas, institūtus, radošās telpas un citus kultūras pasākumu veidotājus no 19 dažādām Eiropas Savienības un kandidātvalstīm. Viņu uzdevums ir nodrošināt jaunajiem māksliniekiem iespēju piedalīties rezidencēs, lai kopā ar vietējiem māksliniekiem un kopienām radītu jaunus darbus, kas ļautu izcelt vietējās īpatnības un mazināt stāstu tradīcijas apsīkšanu mūsdienu sabiedrībā, veicinot kultūras pieejamību, aktīvismu un līdzdalības iespējas.

Ieteicamais vecums: visai ģimenei

Projektu “Magic Carpets” finansiāli atbalsta ES programma “Radošā Eiropa” un līdzfinansē LR Kultūras ministrija.

TUVĀKĀS IZRĀDES

3. augusts, Sestdiena
14:00
Biļetes: EUR 18 (1 pers.), EUR 54 (4 pers.)
Atlikušas mazāk par 10!
Preloader Izpārdots Pirkt
3. augusts, Sestdiena
17:00
Biļetes: EUR 18 (1 pers.), EUR 54 (4 pers.)
Atlikušas mazāk par 10!
Preloader Izpārdots Pirkt
4. augusts, Svētdiena
14:00
Biļetes: EUR 18 (1 pers.), EUR 54 (4 pers.)
Atlikušas mazāk par 10!
Preloader Izpārdots Pirkt