DALIŅŠ

No Valmieras līdz Losandželosai 2 daļās
Preloader Izpārdots
KURTUVE, Rīgas iela 25a
Ilgums: 2 h 20 min.
Pirmizrāde: 05.01.2024

Radošā komanda

Režisors - Toms Treinis
Scenārija autors - Mārtiņš Meiers
Scenogrāfs - Kristaps Kramiņš
Kostīmu māksliniece - Marta Treine
Gaismu mākslinieks - Oskars Pauliņš
Video mākslinieks - Toms Zeļģis
Komponists - Platons Buravickis
Kustību konsultants - Kārlis Dzintars Zahovskis

Par izrādi

Trīsdesmitajos gados katrs skolas puika mēģināja atdarināt “Daliņa soli”, bet pieaugušie griezās tik populārajā Jāņa Āres fokstrotā Ak, kaut man Daliņa kājas būtu. Viens no visu laiku izcilākajiem latviešu vieglatlētiem, soļotājs Jānis Daliņš (1904 – 1978), kas lika pasaulei iemācīties latviešu karoga sarkanbaltsarkanās krāsas.

Kā vienam zemniekam izdevās “aizsoļot” līdz sudraba medaļai 1932. gada olimpiskajās spēlēs Losandželosā un kļūt par pirmo Eiropas čempionu soļošanā 1934. gadā Turīnā?

“Kad sāku strādāt Valmieras teātrī kā režisors, atceros, ka ik pa laikam dzirdēju par Jāni Daliņu. Valmierā ir stadions, kas nosaukts viņa vārdā, ir piemineklis, sienas gleznojums un arī iela. Šķita, ka aiz šī cilvēka ir interesants stāsts, kā viņš no zemnieka kļuva par vienu no izcilākajiem sportistiem Latvijas vēsturē. Izrāde būs soļojums cauri gan karstajām Losandželosas ielām 1932. gadā, gan cauri Jāņa Daliņa dzīvei,” izrādes tapšanas impulsus atklāj režisors Toms Treinis.

 

 

Foto Matīss Markovskis

TUVĀKĀS IZRĀDES

16. jūnijs, Svētdiena
13:00
KURTUVE, Rīgas iela 25a
2 h 20 min.
Information Sezonas noslēguma izrāde
Biļetes: EUR 25
Atlaides: Skol., stud. EUR 18
Atlikušas mazāk par 10!
Preloader Izpārdots Pirkt
27. jūlijs, Sestdiena
17:00
KURTUVE, Rīgas iela 25a
2 h 20 min.
Information Izrāde notiek Valmieras pilsētas svētku ietvaros
Biļetes: EUR 25
Atlaides: Skol., stud. EUR 18
Atlikušas mazāk par 10!
Preloader Izpārdots Pirkt
28. jūlijs, Svētdiena
13:00
KURTUVE, Rīgas iela 25a
2 h 20 min.
Information Izrāde notiek Valmieras pilsētas svētku ietvaros
Biļetes: EUR 25
Atlaides: Skol., stud. EUR 18
Atlikušas mazāk par 10!
Preloader Izpārdots Pirkt

Video

Play
Play

Atsauksmes

Ieva Apine @ 2024-04-14
Gribēju lūgt nodot lielu paldies visiem aktieriem, kuri spēlē izrādi “Daliņš”. Noskatījos šo izrādi 9. aprīlī un jāatzīst devos no Austrālijas, lai redzētu to klātienē. Es pati esmu valmieriete un tas vēl vairāk iedvesmoja to noskatīties, jo kurš tad Valmierā nepazīst Jāni Daliņu. Man bija tā iespēja arī runāt ar viņa vienu no dēliem - Jāni Daliņu, kurš, izkāpjot man no lidmašīnas 27. februārī, aizgāja aizsaulē.

Esmu ļoti pateicīga aktieriem par izcilo aktierspēli un Jāņa Daliņa dzīves skrējienu. Jūsu parakstītās teātra programmiņas, nodevu Britai Līdums (Ivara (J. Daliņa otrs dēls) meitai, kas ir mazmeita J. Daliņam. Tāpat caur Latvijas Goda konsulu Viktorijas štatā parakstītās brošūriņas nonāks gan Rūtas Daliņas (meita), gan Ivara Daliņa (otrs dēls) rokās.

Es esmu pilnīgi pārliecināta, ka šī izrāde būtu skatāma arī latviešu diasporā Austrālijā un ja vien ir kāda iespēja - brauciet šurp! Melburnā, Sidnejā, Adelaidē un Kanberā, latviešiem šis vārds nav svešs un tiek godāts.

Paldies vēlreiz! Lai aktieriem veselība un sportisks gars ikdienā!


Cieņā
Ieva Apine
Latvijas vēstniecība Austrālijā padomniece
Susurs @ 2024-03-06
Iesaku noskatīties!
Zaļkalns @ 2024-02-10
Lieliska izrāde, kas ir arī vitāli svarīga Latvijas kultūras un sporta mantojumam. Izcila scenogrāfija un aktierspēle. Aizraujoši izstāstīsts stāsts mūsdienīgā un vienlaikus — visiem saprotamā veidā. Brauciens no Milzkanes uz Valmieras teātri kārtējo reizi neliek vilties! P.S. Kurtuve — teicami piemērota vieta šādām izrādēm, vēlviens patīkams pārsteigums.
Elīna Zaļkalne @ 2024-02-10
Episki! Izrāde pārsteidzoša, mūsdienīga un izglītojoša! Perfekta aktiermeistarība un izcila fiziskā sagatavotība visiem aktieriem!!! Paldies par brīnišķīgo sniegumu!!!
Elita @ 2024-02-10
Lieliska izrāde! Laba režija.
Evija @ 2024-02-09
Ļoti patika ideja ar trenažieri un daudzajiem Daliņiem. ja "aizpildīsies" epizodes, kurās izrāde it kā apstājās, aiziešu uz to otru reizi.
Marita @ 2024-01-19
Ļoti laba izrāde! Beigās pat asaras nobira.
Gundega @ 2024-01-08
Izrāde, kura atstāj paliekošu iespaidu, liek domāt un iet dziļumā. Izrāde ne vien par Jāni Daliņu, bet arī par Latvieša sīkstumu un izturību, un Tēvzemes mīlestību...
Milzu paldies režisoram, aktieriem un visiem šī iestudējuma veidotājiem!
Evija @ 2024-01-06
Gudri, veiksmīgi un attapīgi veidota izrāde. daudz "pērļu" momentu, daudz netrūka, lai arī es sevi asociētu ar 317. paldies par stāstu!
p.s. ja vien izdotos izravēt izrādes "atslābuma" epizodes.....